Bardzo Młoda Kultura

Bardzo Młoda Kultura w Szklarskiej Porębie
Centrum Kultury Agora i Moksial w Szklarskiej Porębie zapraszają osoby zainteresowane uzyskaniem dotacji w ramach Programu Bardzo Młoda Kultura, do udziału w trzydniowych szkoleniach Laboratorium Lidera.

Chcesz się dowiedzieć w jaki sposób zachęcić młodzież do kreowania kultury oraz jak zmierzyć zapotrzebowanie na działania kulturalno-społeczne wśród młodych mieszkańców Twojej gminy? A może pracujesz już z młodzieżą, ale brakuje Ci środków finansowych na realizację dedykowanych jej inicjatyw?

Dołącz do Programu Bardzo Młoda Kultura 2023-2025 - Dolny Śląsk, weź udział w bezpłatnym Laboratorium Lidera i uzyskaj do 10 tysięcy na dowolny pomysł, który przyczyni się do rozwoju podmiotowego uczestnictwa młodzieży w kulturze.

Zapisz się ! https://www.bmkdolnyslask.pl/laboratorium-lidera/

Laboratorium Lidera to trzydniowe spotkanie kompetencyjne dedykowane wszystkim, którzy chcą wypracować własny projekt kulturalny, realizowany na Dolnym Śląsku, z udziałem młodzieży i dla niej.

Cykl warsztatów, który w pierwszej kolejności przygotuje do wspólnego przeprowadzenia diagnozy lokalnego potencjału kulturowego, a na jej podstawie pozwoli wypracować wniosek o dotację na realizację inicjatywy w programie Bardzo Młoda Kultura. Spotkanie będzie także doskonałą okazją do integracji, sieciowania, wymiany spostrzeżeń i praktycznych wskazówek pomiędzy uczestnikami.

Tematy warsztatów:
• Diagnoza potrzeb /aby stworzyć skuteczny projekt inicjatywy odpowiadającej na potrzeby i problemy młodzieży, należy zbadać lokalne zasoby, zrozumieć oraz przeanalizować ich braki, a także ocenić kulturotwórczy potencjał regionu. Spotkanie poprowadzi Maria Zięba - diagnostka w programie Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne.

• Od potrzeb do pomysłu - od pomysłu do działania / drugiego i trzeciego dnia warsztatów, bazując na wypracowanej wcześniej diagnozie będzie można dowiedzieć się jaki sposób zaprojektować inicjatywę oraz napisać wniosek, który spełni kryteria brane pod uwagę w trakcie oceny formalnej i merytorycznej. Warsztaty poprowadzi Ewa Suchożebrska – specjalistka z pracowni Beyond Lab, prezeska Fundacji Emma.

Terminy: 10.04, 06.05, 24.05 / godz. 10:00-16:00
Miejsce: 4Peron, ul. Dworcowa 10, Szklarska Poręba