UWAGA! KONKURS! KONKURS! KONKURS! ŚLADAMI WIEDŹM.
Drogie i Drodzy! Co dla Was symbolizują wiedźmy? Już teraz możecie podzielić się swoimi przemyśleniami w formie artystycznej – rusza konkurs fotograficzny z nagrodami „Śladami Wiedźm”. Zapraszamy osoby w każdym wieku, o każdej płci, z różnymi stopniami umiejętności fotograficznych. Jak w przypadku konkursu fotograficznego z tamtego roku – jury oprócz wybrania Laureatów/ Laureatek, wybierze też 12 zdjęć, które wspólnie stworzą kalendarz na 2022 rok!

Zachęcamy Was do swobodnej interpretacji tematu „Śladami wiedźm”. Konkurs odbędzie się w ramach wydarzenia o którym już Wam opowiadaliśmy – Arkana – Festiwal śladami Willa Ericha Peuckerta 8-10.10.2021 roku. Inspiratorem tegoż jest Will Ericha Peuckert – niemiecki etnolog, miłośnik Dolnego Śląska zwany „profesorem od czarownic”, zafascynowany magią i badający wiedzę tajemną Gór Izerskich i Karkonoszy. Przybliżając sylwetkę naukowca, chcemy przede wszystkim przenieść się razem z nim w czasie do okresu gdy na terenach Dolnego Śląska żyły zielarki, szeptuchy, wiedźmy i znachorki obu płci, a także miejsce miały tzw. polowania na czarownice i ich procesy, oraz – wg podań – prawdziwe sabaty. Projekt zakłada przybliżenie odbiorcom tematyki, którą zajmował się etnolog. A my liczymy, że Wy zechcecie zagłębić się w zakamarki siebie celem odpowiedzenia sobie na pytanie, z czym słowo „wiedźma” kojarzy się Wam. A potem to sfotografujecie i prześlecie do nas. Regulamin, zgłoszenie oraz zgoda dla osób niepełnoletnich do pobrania poniżej.

Konkurs organizowany jest z okazji wydarzenia ARKANA: Festiwal śladami Willa Ericha Peuckerta, które dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu „Patriotyzm Jutra”

ZGŁOSZENIE KONKURSOWE

ZGODA OPIEKUNA PRAWNEGO

REGULAMIN KONKURSU

REGULAMIN KONKURSY Zmiana