Spotkanie z Robertem Rientem

Wielu mieszkańców Szklarskiej Poręby przybyło 16 listopada na spotkanie z Robertem Rientem pisarzem, podróżnikiem, dziennikarzem i felietonistom. Dwie jego najnowsze książki „Duchy Jeremiego „ i „Przebłysk” były tematem pasjonującej rozmowy o jego pisarstwie, poszukiwaniach duchowych , podróżach przez świat, inspiracjach i objawieniach. Robert , którego przedostatnia powieść „Duchy Jeremiergo” została nominowana do prestiżowej literackiej nagrody Nike mówił również jak znacząca jest dla niego Szklarska Poręba, w której przeżył lata swej młodości. Spotkanie prowadziła Anita Kaczmarska razem z pisarką Joanną Marią Chmielewską . Bardzo dziękujemy Robertowi za przyjazd,niezwykle inspirująca rozmowę , a przede wszystkim za najlepsze książki jakie ostatnio czytaliśmy. Już 14 grudnia pisarz opowie w ramach Terra Incognita o swojej podróży koleją transsyberyjską, do Tajlandii, Malezji, Nowej Zelandii, Peru i Wyspy Wielkanocnej. Jest fantastycznym narratorem i nie wolno tej Terry przegapić :-)) Niedługo przed nim kolejna podróż Burkina Faso wiecej https://zrzutka.pl/afryk. Spotkanie odbyło się w ramach projektu Kulturalne Karkonosze , który przez całą jesień realizuje Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej przy udziale Stowarzyszenia Lokalni Niebanalni. Projekt współfinansowany jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.(MOKSiAL)