Ruszył Spacerownik

Młodzież ze Szklarskiej Poręby rozpoczęła reazlizacja projektu, w ramach programu Równać Szanse, finansowanego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności. Efektem działań grupy będzie Spacerownik – mini przewodnik turystyczny.

Publikacja, która powstanie, poprzedzona będzie warsztatami i spotkaniami z ciekawymi ludźmi – tutejszymi mieszkańcami. W trakcie 6- miesięcznych działań nie zabraknie integracji w postaci wspólnych spotkań, gier i zabaw. W zależności od sytuacji, młodzież będzie się spotykać w małych grupach, w ścisłym reżimie sanitarnym lub on-line. Środki na realizację projektu pozyskał Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Szklarskiej Porębie.

Poznajmy się!

W ubiegłym tygodniu odbyło się spotkanie informacyjno – integracyjne. Uczestnicy poznali cele programu Równać Szanse i projektu, ustalili, czym będą się zajmować w najbliższym czasie oraz spisali kontrakt – zasady, które będą ich obowiązywać podczas realiacji zadań. Młodzi poprzez udział w projekcie mają rozwinąć swoje kompetencje społeczne. Działania mają pozwolić im poznać swoje mocne strony i nauczyć skutecznego planowania, mają ich jeszcze bardziej zbliżyć do środowiska lokalnego, a także nauczyć jak współpracować w grupie i odnajdywać się w nowych relacjach z ludźmi i instytucjami. O swoich poczynaniach młodzież będzie informowała poprzez Fb i stronę internetową moksial.pl