ArtSkwer – Letni Festiwal Sztuki to przede wszystkim plenerowe warsztaty artystyczne podejmowane w okresie wakacyjnym. Przedsięwzięcie realizowane od 2010 roku, cieszące się niesłabnącym zainteresowaniem wśród odbiorców. To bezpłatna, familijna oferta kulturalna przygotowana dla  mieszkańców i turystów przebywających latem w Szklarskiej Porębie.

    Art Skwer to głównie miejsce gdzie można spotkać się z ludźmi, rozwinąć swoje umiejętności i zapoznać się z różnymi technikami zajęć twórczych. W ramach przygotowanej oferty na warsztatach  poznajemy szklarskie tradycje miejscowości i regionu, dawne rzemiosło, odkrywamy przeróżne formy i tajniki sztuki. Uczestnicy warsztatów mają okazję m.in. do zaprojektowania własnej biżuterii, tworzenia recyklingowych przedmiotów, korzystania z różnych działań rękodzielniczych,  tworzenia ogrodów, zdobienia ceramiki użytkowej, czy wzięcia udziału w warsztatach teatralnych i tanecznych.

Warsztatom towarzyszą m.in. pokazy wytopu szkła w mobilnym piecu hutniczym, pokazy taneczne i cyrkowe, happeningi, teatry uliczne, oraz kiermasze lokalnego rękodzieła. Dodatkową atrakcję stanowi górska plaża w sercu miasta. Jest to strefa odpoczynku zarówno dla najmłodszych jaki i tych starszych odbiorców.

W 2019 roku ArtSkwer otrzymał nagrodę Liczyrzepy w kategorii Najlepszy Produkt Turystyczny.