ArtSkwer – Letni Festiwal Sztuki 2019

ArtSkwer – Letni Festiwal Sztuki został oficjalnie rozpoczęty w ubiegłą sobotę. Oferta działań artystyczno – kulturalnych przygotowana przez Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej na wakacyjny sezon, tradycyjnie przedstawia bogatą gamę zróżnicowanych i ciekawych warsztatów, prowadzonych oczywiście na najwyższym poziomie przez najlepszych „ArtSkwerowych” instruktorów.
Jako, że Szklarska Poręba od wieków szkłem „stoi” , Festiwal rozpoczęliśmy od działań szklarskich. Uczestnicy tworzyli w różnych technikach poczynając od mozaiki, lampworku, fusingu, malowaniu, wytapianiu, a kończąc na wydmuchiwaniu szkła.
Tworzyliśmy szklarskie domki, sadziliśmy ogrody w słoikach, projektowaliśmy biżuterię, szklane pocztówki, w żarówkach układaliśmy kompozycję z kwiatów polnych i dzikich ziół.
Mogliśmy obserwować pokazy dmuchania szkła i topienia różnych skał w piecach plenerowych.
Chwilę wytchnienia od wysokich temperatur i twórczej pracy oferowała nasza kulturalna plaża.
Otwarciu Festiwalu towarzyszył pokaz tańca nowoczesnego w wykonaniu dzieci z zespołu FOX i ciesząca się niesłabnącym zainteresowaniem zwłaszcza wśród najmłodszej publiki i młodzieży Eksplozja Kolorów.
Na deser wystąpili MUZIKANTY formacja teatralno –muzyczna, łącząca w swoim projekcie muzykę na żywo, nowe technologie i improwizowane uczestnictwo widzów.
Muzikanty w spektaklu TANK przenieśli publiczność w sentymentalną podróż lat 70 tych, po to by wspólnymi siłami wybudować browar…. Widowisko niezwykle ciekawe i zdecydowanie zabawne.
Dziękujemy za wspólny czas spędzony na ArtSkwerze i zapraszamy na kolejne jego odsłony, następna edycja poświęcona będzie ekologii.

Letni Festiwal Sztuki został objęty patronatami honorowymi przez:
Marszałka Województwa Dolnośląskiego
Starosty Jeleniogórskiego
Burmistrza Miasta Szklarska Poręba

Za pomoc i wsparcie dziękujemy naszym partnerom

Partnerzy:

Biuro Promocji Miasta, Królowa Karkonoszy, KolorFest, Restauracja Topollino, Restauracja Metafora, Karkonoski Park Narodowy, Leśny Bank Genów Kostrzyca, Firma Kawon, Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej.