Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2022

Dom Kultury+

Inicjatywy Lokalne 2022

Kulturalna giełda inicjatyw – Zróbmy to razem!

Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Szklarskiej Porębie otrzymał dofinansowanie na realizację działań w programie Narodowego Centrum Kultury „Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2022”. Znaleźliśmy się w gronie 50-ciu beneficjentów z całej Polski, którzy otrzymali wsparcie finansowe na działania w ramach programu.

Dom Kultury+ to program dwuetapowy. Pierwsza część zakłada przeprowadzenie badań potencjału i potrzeb w wybranej grupie społecznej lub wiekowej. MOKSiAL chce się przyjrzeć kulturalnym potrzebom młodzieży tj. osobom od 12 o 19 roku życia – dla tej grupy przygotowaliśmy ankietę, która dostępna jest tutaj

LINK DO ANKIETY

Podsumowanie ankiet i zebranie wniosków oraz ogłoszenie konkursu inicjatyw (wyłonienie działań do realizacji) zakończy pierwszą część projektu. Wierzymy, że ten etap pozwoli nam odkryć i rozwinąć lokalne talenty, pogłębić relacje z młodzieżą oraz z mieszkańcami, którzy mają chęć i pomysł na działanie. Liczymy również, na to, że w drugiej części uda się zintegrować jeszcze bardziej mieszkańców naszej miejscowości poprzez „kulturalne działanie”.

Inicjatywy, które będziemy chcieli realizować w II etapie programu mogą być zgłaszane i prowadzone przez osoby fizyczne, grupy nieformalne, organizacje pozarządowe i instytucje, które podejmą wysiłek aby w ich społeczności – dzięki aktywności kulturalnej – żyło się ciekawiej i lepiej. Inicjatywy te zostaną zrealizowane przy naszym wsparciu.

Jeżeli Twojemu sercu bliskie jest działanie, a zwłaszcza działanie na rzecz młodzieży i z młodzieżą, odezwij się do nas! Jeżeli masz głowę pełną pomysłów i chcesz mieć wpływ na działania kulturalne dla młodzieży, przyjdź do nas – zrealizujemy je razem!

Zapraszamy do kontaktu i na spotkania: młodzież, osoby prywatne, przedstawicieli organizacji i stowarzyszeń – wszystkich, którzy kipią pomysłami i szukają drogi do ich realizacji. Więcej informacji pod numerem tel. 605 226 941