Gaja, Tellus, Pachamama – Matka Ziemia ?? Już za tydzień Jej międzynarodowe święto!

Z tej okazji organizujemy dla Was webinar-spotkanie z naszym życzliwym, wspierającym przyjacielem – pisarzem , który urodził się w Szklarskiej Porębie. W tych wyjątkowych i dla wielu osób trudnych chwilach wspólnie poszukamy sposobów na zachowanie spokoju, równowagi oraz pogłębienia relacji z naturą i Ziemią ?

? Robert Rient urodził się w religii świadków Jehowy. Gdy jako dorosły człowiek opuścił religię wyruszył w wieloletnią podróż przez psychologię, różne religie i praktyki duchowe, by ostatecznie porzucić rolę wyznawcy. W swojej pracy dziennikarskiej i pisarskiej skupia się na temacie wolności, praktykach duchowych oraz naszych relacjach z naturą. Jest autorem powieści „Chodziło o miłość” (2013), reportażu „Świadek” (2015) wydanego również w Ameryce (2016), powieści „Duchy Jeremiego” (2017) nominowanej do nagrody literackiej Nike, i książki o podróży dookoła świata „Przebłysk” (2018). Dla magazynu „Sens” od wielu lat pisze o różnych nurtach terapeutycznych, sposobach leczenia psychiki oraz pracy z emocjami. Jest autorem cyklu „Wizje roślin” dla magazynu „Przekrój”, w którym pisze o leczniczych i uzdrawiających właściwościach roślin.

? W swojej pracy dziennikarskiej zajmuje się tematem kryzysu klimatycznego. Obecna pandemia wpisuje się w trwający kryzys klimatyczny i przynależy do czasów gwałtownych przemian. To co wywołuje lęk może być również wielką szansą. Więcej na te temat możecie Państwo przeczytać w jednym z ostatnich tekstów Roberta „Głęboka adaptacja do kryzysu klimatycznego”:

https://przekroj.pl/…/gleboka-adaptacja-do-kryzysu-klimatyc…

<https://przekroj.pl/…/gleboka-adaptacja-do-kryzysu-klimatyc…>

Wirtualne spotkanie będzie okazją do zadania pisarzowi pytań, a on ze swojej strony obiecał opowiedzieć kilka ciekawych historii o Ziemi i lekarstwie, które w sobie zawiera. Robert przeczyta również krótkie fragmenty książek i artykułów, które poruszają temat odzyskiwania równowagi, siły i spokoju w relacjach z naturą.

O sobie mówi tak:

? W swojej pracy duchowej czerpię z nauk szamanek i szamanów, głównie z afrykańskiego plemienia Dagara i południowoamerykańskiego plemienia Shipibo oraz z bezpośredniego źródła. Odwołuję się także do wieloletnich praktyk medytacyjnych i prowadzenia grup wsparcia oraz ogólnorozwojowych. Te cenne drogi okazały się jednak niewystarczające. Brnąłem przez książki, spotkania i praktyki. Poszukiwałem konkretnych, prostych i uczciwych instrukcji by poradzić sobie z chorobami, lękiem, własnym umysłem i zjawiskami uznawanymi za nienaturalne, czy nadprzyrodzone. Odpowiedzi szukałem w badaniach naukowych, religiach, filozofii i psychologii, które oferowały statystyki, dogmaty, przemyślenia lub uproszczoną wersję struktury świadomości. Każda z tych dziedzin udzielała odpowiedzi, które na najgłębszym poziomie okazywały się jedynie wskazówką lub interpretacją rzeczywistości. Ze zdumienie odkryłem, że otaczająca mnie natura posiada odpowiedzi na wszystkie pytania ?

_______________

Spokój wewnętrzny i dobre relacje z Ziemią – Webinar Roberta Rienta z okazji Światowego Dnia Ziemi

22 kwietnia 2020 | 18:00

_________________

Link do webinaru zostanie udostepniony w dzień wydarzenia, stay tuned ?