Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Anną Seniuk.

Spotkanie odbędzie się w Czarnym Kamieniu (sala restauracyjna) w niedzielę 10.03 o godzinie 18.00.Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

Anna Seniuk-Małecka ur. 17 listopada 1942 w Stanisławowie, polska aktorka teatralna i filmowa, profesor sztuk teatralnych, od 1998 profesor Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Tytuł naukowy profesora uzyskała 22 lipca 1998r.
Otrzymała wiele nagród. W 1979 została nagrodzona Nagrodą Prezesa Rady Ministrów II stopnia za kreacje aktorskie. Laureatka Nagrody im. Aleksandra Zelwerowicza – przyznawanej przez redakcję miesięcznika „Teatr” – za sezon 1991/1992, za rolę Dulskiej w Moralności Pani Dulskiej Gabrieli Zapolskiej w Teatrze TV oraz Nagrody im. Ireny Solskiej (2016).
Występowała także w Teatrze Telewizji, w filmach i w licznych serialach. Niezapomnianą kreację aktorską Magdy Karwowskiej stworzyła w jednym z najpopularniejszych polskich seriali telewizyjnych: Czterdziestolatku i Czterdziestolatku 20 lat później w reżyserii Jerzego Gruzy. Współpracuje z Teatrem Polskiego Radia od lat 70. XX w. Do tej pory zagrała ponad 40 ról radiowych, wśród nich znalazły się także słuchowiska dla dzieci.