UWAGA! Z przyczyn zdrowotnych zmuszeni jesteśmy przenieść nasz afrykański weekend na odleglejsze czasy – czyli już za dwa tygodnie. Na webinar „Afryczka po raz pierwszy” spotykamy się 4 grudnia, zaś warsztaty on-line „’Inike’ znaczy 'Cześć!'” rozgrzeją Was 5 grudnia. Zleci!
Czy Wy też tak jak my stęskniliście się za spotkaniami z cyklu Terra Incognita? No to mamy dla Was wspaniałą wiadomość – powracamy w nieznane tereny! W złotą jesień dodatkowo ogrzeje nas podróż do Afryki – nasze prelegentki – Dorota Książkiewicz i Magdalena Pełech, które część z Was na pewno miała okazję już poznać przy okazji sierpniowego Art.Skweru – opowiedzą nam o swoich podróżach na ten kontynent, a także poprowadzą warsztaty!
Weekend z Terra Incognita – spotkania on-line
PIĄTEK 20.11.2020 19:00 Afryczka po raz pierwszy – Webinar podróżniczy (Zoom)
SOBOTA 21.11.2020 „Inike” znaczy „Cześć” – Warsztatowa uczta on-line (Zoom)
HARMONOGRAM SOBOTNICH WARSZTATÓW:
12:00 – 13:30 Taniec afrykański (warsztaty ruchowe – ubierz się wygodnie)
13:45 – 14:45 Śpiew afrykański
15:00 – 16:00 Rękodzielnicze warsztaty dla dzieci – afrykańskie instrumenty muzyczne (prosimy przygotować: talerzyki papierowe, papierowe lub plastikowe kubeczki, coś do kolorowania – farbki lub flamastry – sreberka po słodyczach lub folia aluminiowa, gumki recepturki, ryż lub makaron lub drobne kamyczki, wstążki, dziurkacz, zszywacz ze zszywkami)
UWAGA! Spotkania odbędą się w sieci, potrzebna aplikacja ZOOM. ID i hasło udostępnimy w poście na fb MOKSiALu 5 min. przed każdym wydarzeniem.
Kontakt w sprawie szczegółów technicznych: 607 045 970
PRELEGENTKI:
Dorota Książkiewicz – pedagog, podróżnik, pasjonatka Afryki Zachodniej, sporo czasu spędziła w Gwinei, gdzie poznawała życie codzienne, kulturę oraz tradycję mieszkańców, a także uczyła się gry na tradycyjnych instrumentach afrykańskich. Obecnie jest założycielką i solistką zespołu FonikeFare oraz prowadzi liczne zajęcia, prezentacje i warsztaty bębniarskie mające na celu rozpowszechnianie kultury zachodnioafrykańskiej w Naszym kraju i nie tylko. W 2019 roku wzięła udział w międzynarodowej konferencji Her Story Global Conference, gdzie opowiadała o swojej pasji między innymi w Nowej Zelandii, Australii czy Norwegii.
Magdalena Pełech – tancerka afro i ognia, czeladnik ceramiki, animator kultury.
Od 2006 roku zajmuje się tańcem afrykańskim. Swój debiut miała z Wrocławskim zespołem „PAPADRAM”, później była tancerką zespołu „NASsARA” oraz współpracowała gościnnie z wieloma zespołami w kraju i za granicą (Lilly of the Valley – Niemcy, Tupot Białych Mew – Zielona Góra, Wadada – Rzeszów, Betel – Sanok oraz Yankadi – Wrocław).
Animacją i pracą z dziećmi zajęła się po ukończeniu Uniwersytetu Ludowego Rzemiosła Artystycznego w Woli Sękowej. Dziesięcioletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą zdobyła współpracując z ” Teatrem Lutrek ” oraz podczas prowadzenia warsztatów tańca, śpiewu czy rękodzieła. Wiedzę o tańcu i ruchu zdobywała od wielu nauczycieli, zaczynając od Alicji Kurowskiej – choreoterapeutki z Wrocławia wykorzystującej techniki tańca afrykańskiego, Kedmon Mapana – tancerza z Tanzanii, Souleyman Lee – tancerza zespołu „Amoonafi” z Senegalu, Norma Shouls i Wioli Wojciechowskiej – tancerki wielokrotnie podróżujące do Afryki aż wreszcie sama zimą 2012 roku pojechała na Czarny Ląd uczyć się od mistrzów o muzyce i tańcu. Zostało nadane jej imię Fatumata Suso i wróciła by przekazywać pieśni i taniec innym.
Link do wydarzenia na fb: https://www.facebook.com/events/708702140025263/
Komentarze