Przy piątku na doprawienie humorów piątkowych mamy dla Was dobrą wiadomość – wracamy na ziemie nieznane! Tym razem przeniesiemy się razem z nasza prelegentką, Izabelą Rutkowską, do Pakistanu. Usłyszymy historię jej trekkingu w górach Karakorum doliną Ghidims, w towarzystwie legendy himalaizmu – Krzysztofa Wielickiego. Założeniem wyprawy było wejście na niezdobyty wówczas szczyt Yavas Sar II, a celem droga do niego. Będzie trochę pakistańskich smaczków, obowiązkowo – kolorowych ciężarówek i oczywiście pięknych górskich widoków!

Izabela Rutkowska – podróżniczka z duszą domatorki, ale ostatnio raczej domatorka z duszą podróżniczki. Przez wiele lat pilotowała wycieczki w różne zakątki, jak:Rosja, Mongolia, Turcja, Sri Lanka, Jamajka, Namibia, Kazachstan..

Szczególnie w Petersburgu i nad Bajkałem zostawiła największy kawałek serca. Mieszkała m.in. w Peru, gdzie śladem Arkadego Fiedlera spłynęła barką po rzece Ukajali, w Turcji gdzie studiowała i odkrywała ją autostopem, w Petersburgu pracując jako wolontariusz, czy w Nowej Zelandii, gdzie udało jej się wygrać bilety na koncert zespołu AC/DC. Autorka książki podróżniczej dla dzieci: „Niezwykłe podróże Natalki” i bloga: podróżności.com