CzaroDzieje Print&Play

Instrukcja i materiały do pobrania poniżej! 🙂 Udanej zabawy!

Instrukcja w Polskim Języku Migowym tutaj:

 

 

 

 

W CzaroDziejach grasz jako postacie z legend ze Szklarskiej Poręby. Szklarskoporębskie legendy są zwykle bardzo smutne, ale ty, za pomocą gry, możesz zmienić los bohaterów opowieści tak, by ich przygody miały szczęśliwe zakończenie. Możesz być Broniszem, Matką z gór, Śklarką albo samym Liczyrzepą.

W drogę!

Podczas wyprawy po magicznej Szklarskiej Porębie pomagać Ci będą dobre duszki i magiczne istoty z podań i legend gór Karkonoskich. Dzięki nim zdobędziesz moc czterech żywiołów: wody, powietrza, ziemi i ognia.

Ale uważaj!

Żywiołami władają także potwory, które czają się na twoim szlaku – te psotniki zrobią wszystko, by pokrzyżować twoje plany. Nie daj się i pokonaj je zanim wkradną się do Szklarskiej Poręby!

Zapraszamy Was do świata Legend, Czarodzieje i Czarodziejki. Wygrają najodważniejsi!

Instrukcja gry print & play jest prosta J

Wydrukuj planszę na 4 kartkach a4 (najlepiej o wyższej gramaturze), i dopasuj ze sobą spady tak, aby pasowały i tworzyły całość.Wydrukuj karty oraz kafle dwustronnie, dopasowując w druku awersy do rewersów (np „kafelki do gry awers1” z „kafelki do gry rewers1”). Rewersy są już ułożone w taki sposób, że przy dwustronnym druku będą pasować do odpowiedniego awersu karty lub kafelka. 
Dobierz 4 elementy w 4 kolorach: białym, zielonym, niebieskim i czerwonym. Mogą być to pionki z innej gry, albo nawet guziki. Jeśli chcesz grać w wariant trudniejszy gry (z Mgłą) zdobądź kostkę dziesięciościenną. Możesz też rzucać poprzez strony lub aplikacje, np https://rolladie.net. Należy kliknąć w kość i zaznaczyć „roll d10” .Model kostki dziesięciościennej do druku 3D: 
https://www.thingiverse.com/thing:4186190

Instrukcję do gry CzaroDzieje znajdziesz na tej stronie J

Przeczytaj instrukcję, rozłóż grę i baw się dobrze! 

GRA DO DRUKU – TU