wlast czech 2

W Urzędzie Miasta w Harrachovie otwarta została wystawa prac malarskich jakie powstały jesienią tego roku podczas międzynarodowego pleneru malarskiego „Artyści w hołdzie Hofmanowi” w Szklarskiej Porębie. Plener odbywał się w ramach roku Wlastimila Hofmana obchodzonego pod Szrenicą. Wzięło w nim udział 15 artystów z Polski i z Czech. Powstało wiele niezwykle różnorodnych prac inspirowanych twórczością Wlastimila Hofmana, nietuzinkowych w ujęciu tematu i często bardzo osobistych. Wlastimil Hofman to malarz o korzeniach czeskich i polskich. Był przez wiele lat mieszkańcem Szklarskiej Poręby. Był również artystom cenionym po obu stronach granicy. Od marca tego roku trwa projekt „Świat według Hofmana” dofinansowany z Unii Europejskiej realizowany przez Ośrodek Kultury w Szklarskiej Porębie. Partnerem po stronie czeskiej jest Harrachov. W ramach projektu odbył się min. warsztaty plastyczne dla najmłodszych, w których udział wzięły dzieci ze szkół po obu stronach granicy. Efektem tych międzynarodowych spotkań jest piękny kalendarz na 2018 r. w którym przedstawione zostały prace małych artystów. W Urzędzie Miasta w Harrachovie otwarta została wystawa prac malarskich jakie powstały jesienią tego roku podczas międzynarodowego pleneru malarskiego „Artyści w hołdzie Hofmanowi” w Szklarskiej Porębie. Plener odbywał się w ramach roku Wlastimila Hofmana obchodzonego pod Szrenicą. Wzięło w nim udział 15 artystów z Polski i z Czech. Powstało wiele niezwykle różnorodnych prac inspirowanych twórczością Wlastimila Hofmana, nietuzinkowych w ujęciu tematu i często bardzo osobistych. Wlastimil Hofman to malarz o korzeniach czeskich i polskich. Był przez wiele lat mieszkańcem Szklarskiej Poręby. Był również artystom cenionym po obu stronach granicy. Od marca tego roku trwa projekt „Świat według Hofmana” dofinansowany z Unii Europejskiej realizowany przez Ośrodek Kultury w Szklarskiej Porębie. Partnerem po stronie czeskiej jest Harrachov. W ramach projektu odbył się min. warsztaty plastyczne dla najmłodszych, w których udział wzięły dzieci ze szkół po obu stronach granicy. Efektem tych międzynarodowych spotkań jest piękny kalendarz na 2018 r. w którym przedstawione zostały prace małych artystów. Od 13 listopada przez dwa tygodnie prace jakie powstały podczas pleneru „artyści w hołdzie Hofmanowi” obejrzeć będą mogli również mieszkańcy Harrachova. Wystawa pod koniec roku wróci do Szklarskiej Poręby i tu zostanie zaprezentowana.

Projekt „Świat według Hofmana” jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Interreg V – A Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska 2014 – 2020 oraz ze środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa.

(MOKSiAL)

• Odsłon: 23