Konsultacje w sprawie „Ogrodu Zabaw”

W połowie grudnia zorganizowaliśmy konsultacje społeczne połączone z warsztatem plastyczno-architektonicznym dot. koncepcji nowo powstającego projektu pn. „Ogród Zabaw”. Celem spotkania było poznanie potrzeb najmłodszych – ich propozycji i wizji ogrodu, który miałby powstać na terenie ośrodka kultury.

Podczas spotkania dokonaliśmy wizji lokalnej terenu przy MOKSiALu i zastanawialiśmy się wspólnie jakie rozwiązania architektoniczne można by tu zastosować. Założeniem było, aby dzieci wyraziły swoje zdanie na temat powstającej koncepcji. Chcieliśmy wysłuchać jakie potrzeby mają namłodsi mieszkańcy – poznać ich zdanie na temat tego, jaką formę powinien mieć „Ogród Zabaw”. Chcieliśmy również usłyszeć zdanie na temat tego, czego brakuje dzieciom i co powinno się w planowanym projekcie znaleźć.

Nowe rozwiązania i życzenia
Okazuje się, że dzieciaki odwiedzające MOKSiAL i korzystające z obecnego placu zabaw są bardzo kreatywne i twórcze. Nasi milusińscy przedstawili wiele życzeń i rozwiązań. Chcieliby, aby Ogród Zabaw miał formę wioski, w której pojawią się nowe huśtawki,ścianka wspinaczkowa, trasa linowa, tunele, a nawet domek na drzewie. Po wcześniejszym obejrzeniu terenu powstała mapa, na którą wspólnie nanieśliśmy pojawiające się propozycje. A na koniec uczestnicy spotkania wykonali rysunki i prace modelarskie przedstawiając swoje pomysły. Było dużo gorącej dyskusji, ale udało się nam osiągnąć kompromis i wybrać najlepsze rozwiązania. Dziękujemy za zaangażowanie i niesamowicie twórcze popołudnie!