Moksialowisko 2020

Warsztaty Letnie – Letnisko 2020
Lipiec upłynął nam na organizacji warsztatów letnich dla dzieci. Uczestnicy – dzieci w wieku szkolnym- spotykali się z nami przez trzy tygodnie w Ogrodzie Ducha Gór. Codzienne relacje ze wspólnych zmagań można było obserwować na moksialowym facebook’u. Podczas Letniska działo się bardzo dużo, a pogoda była dla nas łaskawa, pozwalając na pełne zaangażowanie podczas warsztatów, zabaw czy wycieczek.
Każdy dzień odkrywał przed nami coś nowego i ciekawego. Ogród Ducha Gór stał się naszą bazą główną. Tutaj, w przepięknej, naturalnej scenerii zbudowaliśmy wioskę, a także braliśmy udział w warsztatach artystycznych. Angażowaliśmy się w gry i zabawy na świeżym powietrzu. Połączyliśmy relaks i odpoczynek z zajęciami manualnymi, spacerami, wizytą w Muzeum Hauptmanów, a także z pogadankami w nurcie ekologicznym. Każdy z tygodni zakończyliśmy niespodzianką.
Na zakończenie pierwszego tygodnia wybraliśmy się na spacer z alpakami. Odwiedziliśmy Chybotek i Złoty Widok. Opiekun zwierząt opowiadał nam ciekawostki związane z hodowlą i zwyczajami alpak. Każde dziecko mogło samodzielnie poprowadzić zwierzę po trasie. Dodatkową atrakcją było zorganizowane w Ogrodzie ognisko i pieczenie kiełbasek.
Drugi tydzień zakończył się wyjściem do Dino Parku, gdzie czekały na nas atrakcje w postaci ścianki wspinaczkowej, parku linowego, dmuchańców. Przygodę w Dino Parku zaczęliśmy od seansu kinowego (kino 6D) , w trakcie którego było śmiesznie, ale chwilami strasznie! Dino Park oferował również ścieżki edukacyjne, z których również skorzystaliśmy.
Koniec trzeciego tygodnia to odwiedziny w Ogrodzie Ducha Gór wielbłądzicy Tamary i jej synka Klaksona. Każde dziecko mogło dosiąść wielbłądzicę oraz pogłaskać mamę i młodego. Opiekun przedstawił nam historię jak wszedł w posiadanie wielbłądów. Tamara i Klakson są podopiecznymi fundacji “Evan” ratującej zwierzęta idące na rzeź.
Udział w warsztatach zbliżył uczestników. Trzy tygodnie minęły szybko i przyszedł czas pożegnań. Rozstać się wcale nie było łatwo, ale przecież my już planujemy kolejne warsztaty i wydarzenia, na których na pewno się spotkamy!