sprzątanie

Nie po raz pierwszy zapraszamy chętnych, małych i tych większych, mieszkańców i turystów, instytucje, kluby, kółka razem i każdego z osobna, jednym słowem wszystkich Ziemian do wspólnego sprzątania wyznaczonych miejsc naszego miasta.

Startujemy z akcją sprzątania o godz. 10:00. Każdy wybiera sobie wyznaczony wcześniej teren. Na miejscu będzie czekał "ochotnik lider", który rozda worki i rękawice, oraz będzie na bieżąco informował służby porządkowe skąd zabierać śmieci.

Okręgi zgłoszone do sprzątania:

Okręg nr 1 - "Sokole Oko"+ łąka w kierunku na SKI ARENA Szrenica - zbiórka przy mostku między ul. Stromą i Turystyczną

Okręg nr 2 - koryto rzeki Kamiennej przy Dworcu PKS- zbiórka Dworzec PKS

Okręg nr 3 - Biała Dolina – zbiórka Przystanek

Okręg nr 4 - szlak prowadzący na Wodospad Szklarki - zbiórka Oczyszczalnia Ścieków

Okręg nr 5 – lasek w pobliżu KRUS - PKP Szklarska Poręba Średnia - skarpa przy Dino Parku - zbiórka KRUS

Okręg nr 6 – rejon Złotego Widoku i Chybotka - zbiórka Dom Wlastimila Hofmana

godz. 13:00 zapraszamy zasłużonych Ziemian do wspólnego spotkania się przy ognisku na pikniku w "Ogrodzie Ducha Gór " przy Muzeum Carla i Gerharda Hauptmannów.

Na miejscu będzie czekał na Was posiłek ufundowany przez Restaurację Topollino. Odbędą się konkursy i zabawy ekologiczne prowadzone przez Karkonoskie Centrum Edukacji Ekologicznej.

Dziękujemy mieszkańcom za zgłoszenia.

W akcję sprzątania włączyły się już służby porządkowe MZGK, Karkonoskie Centrum Edukacji Ekologicznej, Nadleśnictwo Szklarska Poręba, Związek Gmin Karkonoskich, Karkonoskie Centrum Gospodarki Odpadami.