Retro Boże Narodzenie – Ania Rusowicz i goście …

Śmiało można stwierdzić, że Koncert Retro Boże Narodzenie który odbył się 2 stycznia 2019 w kościele pw. Bożego Ciała w Szklarskiej Porębie to już nowa tradycja w Szklarskiej Porębie.
Po raz drugi mieliśmy okazję usłyszeć świąteczne pastorałki w niecodziennym bigbitowym brzmieniu. Piękne, energetyczne ale i też wzruszające kompozycje zaprezentowała Ania Rusowicz oraz zaproszeni przez nią goście. Niepowtarzalną atmosferę, którą dodatkowo podkreślił świąteczny wystrój wnętrz kościoła, stworzyła Ania w duetach ze wspaniałymi muzykami: Adamem Nowakiem, Mariką, Anią Brachaczek, Marceliną, Staszkiem Karpiel – Bułecka, Szymonem Chyc – Magdzin, Natalią Grosiak, Jackiem i Andrzejem z zespołu Skaldowie, Renatą Przemyk.
Do wspólnego kolędowania z gwiazdami przyłączyła się także publiczność, co spowodowało pełną integrację w niepowtarzalnym rock’ndrollowym stylu.
Za ten piękny wzruszający Koncert Noworoczny dziękujemy przybyłym muzykom, turystom i mieszkańcom, oraz wszystkim tym, bez których ten koncert nie mógłby się odbyć w tak pięknym wymiarze:
Ojcu Proboszczowi Zygmuntowi Mikołajczykowi
Blue Mountain Rosort – Sponsorowi
Rafałowi wróblewskiemu – dyrektorowi Hotelu Sasanka
Tomaszowi Frącowi – Dyrektorowi Szkoły Podstawowej Nr 5
Panu Kazimierzowi Dymińskiemu – Kościelnemu.

Organizatorem koncertu był Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Szklarskiej Porębie przy wsparciu medialnym Referatu Promocji Miasta. (MOKSiAL)