Festiwal Trójka Górom

To jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie odbywający się od 2015 r. zimą w Szklarskiej Porębie. Jego organizacja jest możliwa dzięki ścisłej, partnerskiej współpracy z Programem III Polskiego Radia.  Co roku na 4 dni do Szklarskiej Poręby przyjeżdżają najlepsi trójkowi dziennikarze, po to aby poprowadzić ze Skweru Radiowej Trójki  swoje audycje i w namiocie spotkań porozmawiać z zaproszonymi gwiazdami.Koncerty, spotkania ze znanymi i lubianymi dziennikarzami Programu III Polskiego Radia, rozmowy z gwiazdami sceny muzycznej, sportu, małego i dużego ekranu, warsztaty dla dzieci i dorosłych oraz dyskoteki i trójkowe audycje na żywo to wszystko czeka nas podczas Festiwalu Trójka Górom. 
Podczas festiwalu gościliśmy do tej pory min. Olgę Tokarczuk, Annę Dymną Katarzynę Figurę, Piotra Fronczewskiego, profesora Jana Miodka, Marię Czubaszek, Magdę Umer, Wojciecha Pszoniaka, Mariana Dziędziela, Filipa Springera, Michała Ogórka , Artura Żmijewskiego, Antoniego Piechniczka Organka, Kabaret La La Poland, Katarzynę Zawadzką ,kapitana Krzysztofa Baranowskiego, Ralpha Kamińskiego, Anię Rusowicz  i Sambora Dudzińskiego i wielu wielu innych . Podczas festiwalu z Skweru Radiowej Trójki nadawane są na żywo  kultowych audycje radiowe jak Lista Przebojów Programu III czy Zapraszamy do Trójki oraz Offensywa, Myśliwiecka 3/5/7 Zagadkowa Niedziela czy Set didżejski z  Hirkiem Wroną. 

Festiwal ten to jedno z najważniejszych wydarzeń zimowych nie tylko w Szklarskiej Porębie, ale i w naszym regionie.  Trójka Górom ma swoich oddanych odbiorców, czekających cały rok na to wydarzenie.