POP Kreacje

W ubiegłą sobotę w Miejskim Ośrodku, Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej mieliśmy okazję wziąć udział w POP KREACJACH, czyli odbywającym się w całym kraju 12 FESTIWALU PSYCHOLOGII PROCESU.W ramach festiwalu odbyły się dwa warsztaty i jeden proces grupowy.

Pierwszy warsztat prowadzonym przez Ritę Mari Schaeper dotyczył tematu „DOM DZIENNY, DOM SENNY: GDZIE JEST MOJE MIEJSCE ROZWOJU?” Jak odczytywać drobne symptomy i przeczucia związane z chorobą to pytania z jakimi spotkaliśmy się przy…

…drugim temacie MOJE CIAŁO – MÓJ KOMPAS prowadzonym przez Kingę Merchel.

Proces grupowy natomiast dotyczył tematu, który chyba najbardziej był bliski mieszkańcom Szklarskiej Poręby i regionu „ Czy Sudety są Górami bez Górali – O tożsamości mieszkańców regionu. W procesie uczestnicy próbowali odnaleźć odpowiedzi m.in. na takie pytania : Kto jest Góralem? Co sprawia że czujemy się związani z regionem? Co jest nas w stanie połączyć jako społeczność? Niewątpliwie temat tożsamości jest bardzo rozwojowy i nie został w pełni wyczerpany, dlatego z pewnością wkrótce zaprosimy na kolejne spotkanie odnoszące się do tożsamości regionu.

Dziękujemy prowadzącym: Ricie Schaeper, Kindze Merchel, Ani Uznańskiej, Agnieszce Rygiel za stworzenie ciepłej atmosfery i pokazanie kierunku …” gdzie jest nasze dobre miejsce rozwoju w nas i w świecie..” oraz za pomoc w pogłębianiu własnej świadomości. Jesteśmy w procesie! Należy dodać że udział w Festiwalu Psychologii Procesu był zupełnie bezpłatny, dlatego może warto przemyśleć swoją obecność w przyszłym roku, do czego gorąco zachęcamy!