Ray Greene w Szklarskiej Porębie

Ray Greene w Szklarskiej Porębie na 4PERONIE !!!

Zapowiada się niesamowita muzyczna podróż na najwyższym światowym poziomie. Na scenie 4PEROn-u
w Szklarskiej Porębie wystąpi wyjątkowy gość - Ray Greene, znakomity wokalista i puzonista zespołu Tower of Power oraz legendy gitary Carlosa Santany! Przygotujcie się na niezapomniane chwile przy dźwiękach soulu, R&B i funk, które inspirowały Raya przez całe jego życie. Jego najnowszy album "Stay" to kolekcja osobistych i poruszających piosenek, które zapewnią niezwykłe wrażenia muzyczne.

Ray Greene wystąpi z zespołem w składzie :
Fransois Johnson – keys
Szymon Justyński bass
Jonas Vogelsang – gitar
Alex Bernath - drums

data: 24 kwietnia 2024
miejsce: 4PERON ul. Dworcowa 10 Szklarska Poręba
godz :19:00
sprzedaż biletów online: https://ekobilet.pl/e/ray-greene-koncert-552293?evt=552293
cena biletu: 60 zł

organizator: Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Szklarskiej Porębie
kontakt: e:mail: kultura@mok.szklarskaporeba.pl

Więcej o artyście…
Urodzony i wychowany w stanie Georgia w głęboko zakorzenionych tradycjach muzycznych Kościoła Ewangelickiego oraz w cieniu wielu wielkich legend soulu i R&B naszych czasów, Ray Greene rozwijał swoją unikalną umiejętność wokalną w tym środowisku, absorbuje duchową pasję i doskonały kunszt muzyczny, który go otaczał. Przez całą swoją zróżnicowaną i innowacyjną karierę Ray Greene występował i nagrywał z takimi znakomitościami jak Aretha Franklin, bracia Isley i Natalie Cole, będąc również istotnym współtwórcą renomowanego zespołu soulowego Tower Of Power. Ray jest także kluczowym członkiem, wokalistą prowadzącym i puzonistą w zespole legendy gitary Carlosa Santany. Teraz, z nowym albumem zatytułowanym "Stay", Ray Greene prezentuje swój fascynujący talent muzyczny, wylewając serce i duszę w zbiór głęboko osobistych i emocjonalnie poruszających piosenek, które doskonale reprezentują jego wyjątkowe zdolności artystyczne. "Stay" to album, który odwołuje się do czasów artystów takich jak Sam Cooke i Otis Redding, którzy w swoim podejściu do śpiewania klasycznego materiału emanowali taką mocą i determinacją. Ten projekt stawia pytanie: "co ci panowie robiliby, gdyby nadal byli z nami dzisiaj?" Ray Greene tłumaczy: "Muzyka soulowa leży u podstaw tego zbioru piosenek. Jednakże płyta jest także silnie zainspirowana przez artystów i muzyków z różnych gatunków i podgatunków muzyki soulowej i R&B. Znajdują się tu elementy improwizacji jazzowej, bluesa, muzyki gospel, popu, a nawet reggae. "Stay" jest kulminacją wszystkich tych stylów, które łączą się, by opowiedzieć wiele różnych historii życia, miłości i relacji." Oprócz szeroko znanej umiejętności wokalnej, Ray Greene jest także profesjonalnym puzonistą, kierując sekcją dętą w zespole Tower Of Power przez wiele lat. Teraz, dzięki swojemu nowemu albumowi "Stay", Ray stawia się w centrum uwagi jak nigdy dotąd: mistrzowskim solistą na czele albumu, który stanie się kamieniem milowym na wiele lat do przodu.