60 okrążeń na 60 – lecie

60 okrążeń na 60 lecie nadania praw miejskich Szklarskiej Poręby.

Szklarska Poręba uzyskała prawa miejskie na mocy rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów PRL Józefa Cyrankiewicza wydanego 4 grudnia 1959 r. Miasto Szklarska Poręba utworzone zostało z obszaru osiedla Szklarska Poręba. Rozporządzenie weszło w życie 31 grudnia 1959 roku.
Ideą wydarzenia było pokonanie min. 60 okrążeń przez mieszkańców w dowolny sposób (biegnąc, truchtając czy też idąc) – udało się pokonać 438 okrążeń Na okoliczność rocznicy przygotowano 150 pamiątkowych medali upamiętniających 60 lecie – na awersie medalu jest klasyczny widok centrum szklarskiej poręby, na rewersie natomiast Szrenica, która symbolizuje nasze miasto.
Podczas wydarzenia profesjonalny fotograf wykonywał zdjęcia portretowe uczestnikom z których w miesiącu wrześniu powstanie wystawa na terenie miasta. Tego dnia można również było napisać anonimowe życzenia dla miasta z tej okazji na kolorowych karteczkach, które również zostaną wykorzystane podczas wystawy.
Pogoda dopisała, humory również zamiast rywalizacji była fantastyczna zabawa i miło-aktywnie spędzony dzień. Dziękujemy wszystkim za udział jesteście The BEST.


Projekt 60 okrążeń na 60-lecie nadania Praw Miejskich Szklarskiej Porębie współfinansowany był z środków Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Realizatorem wydażenia był MOKSiAL.