Dni otwarte w MOKSIAL

Dni Otwarte MOKSiAL

Po 9 latach budynek Miejskiego Ośrodka Kultury Sportu i Aktywności Lokalnej w Szklarskiej Porębie doczekał się termomodernizacji. Nowa elewacja przywraca blask niemal 100 letniemu budynkowi budząc zachwyt odwiedzających. Podczas termomodernizacji MOKSiAL został odwodniony, ocieplony i wymieniona została instalacja elektryczna. Wyremontowane i poszerzone zostały biura. Termomodernizacja była możliwa dzięki porozumieniu Szklarskiej Poręby z holdingiem Zdrojova Invest.

MOKSiAL został powołany do życia w 2009 roku. Przez ten czas sukcesywnie remontowano stary budynek po szkole nr 2. Na początku stworzono biura i wymieniono piec gazowy. MOKSiAL pozyskał fundusze z Ministerstwa Kultury na remont i wyposażenie sal warsztatowych , wymianę okien i drzwi. W tamtym roku wymieniono dach, a w tym przeprowadzono termomodernizacje. Dyrektor MOKSIAL Anita Kaczmarska ciesząc się z przeprowadzonych prac ma nadzieje na zlecenie dokumentacji w 2019 r na remont ośrodka wewnątrz. Jak mówi „Potrzebna jest zmiana funkcjonalności zwłaszcza ciągów komunikacyjnych, tak aby zostały spełnione wymogi bezpieczeństwa stawiane przez Straż Pożarną. Remont ośrodka od wewnątrz, wymiana ogrodzenia zakończy długotrwały proces adoptowania tego budynku na potrzeby Ośrodka Kultury”.
Nowa elewacja została uroczyście zaprezentowana podczas Dni Otwartych MOKSiAL. Zaproszeni gości wzięli udział w zorganizowanych w tym dniu warsztatach. Grali rodzinnie w ETNOPLANSZÓWKI dookoła świata, uczestniczyli w warsztatach kulinarnych pn. SMAKI JESIENI warząc pikantną zupę dyniową i piekąc podpłomyki z ziołami karkonoskimi, dorośli tworzyli szklane lasy, a rośliny z karkonoskich lasów zamykali w szkle, wyklejano również mozaikę ceramiczną. Było również STUDIO FOTO. Odwiedzający w tym dniu Ośrodek Kultury, wzięli również udział w wernisażu wystawy zdjęć Bartosza Wójcikiewicza, wykonanych podczas Międzynarodowego Pleneru Rzeźbiarskiego 100 TON. Wystawa niebawem trafi na Skwer radiowej Trójki. Wszystkich zachwycił występ utalentowanej Sary Kozak. Bardzo podobały się również nastrojowe malunki jakie na ścianach korytarzy MOKSiAL naniosła artystka Monika Krakowska.

Dziękujemy animatorom za pięknie poprowadzone warsztaty: Edycie Kuli, Marlenie Jędrocha z Izery Galery, Ani Wójcikiewicz, Kamilowi Czuprynie, Zielonemu Wulkanowi i Bartkowi Wójcikiewiczowi.
Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców do nowego budynku na ciekawe, różnorodne warsztaty jaki maja miejsce w Ośrodku Kultury od października do czerwca. Więcej informacji o całorocznych zajęciach w pod nr tel. 7571736 14. (MOKSiAL)