ArtSkwer – Letni Festiwal Sztuki
Plenerowe warsztaty artystyczne
edukacja · wyobraźnia · inspiracja

18 lipca – 24 sierpnia 2019
Skwer Radiowej „Trójki”
Szklarska Poręba

ArtSkwer-Letni Festiwal Sztuki to przede wszystkim plenerowe warsztaty artystyczne podejmowane w okresie wakacyjnym. Przedsięwzięcie realizowane od kilku lat, cieszące się niesłabnącym zainteresowaniem wśród odbiorców. To bezpłatna, familijna oferta kulturalna przygotowana dla mieszkańców i turystów przebywających latem w Szklarskiej Porębie.
Art Skwer to głównie miejsce gdzie można spotkać się z ludźmi, rozwinąć swoje umiejętności i zapoznać się z różnymi technikami zajęć twórczych. W ramach przygotowanej oferty na warsztatach poznajemy szklarskie tradycje miejscowości i regionu, dawne rzemiosło, techniki budowania dymarek czy procesy wytopu metali kolorowych.
Uczestnicy warsztatów mają okazję m.in. do zaprojektowania własnej biżuterii, tworzenia recyklingowych przedmiotów, korzystania z różnych działań rękodzielniczych, tworzenia ogrodów, zdobienia ceramiki użytkowej, czy wzięcia udziału w warsztatach teatralnych i tanecznych. Co ważne każdy wyrób wykonany własnoręcznie przez uczestnika jest piękną pamiątką i wspomnieniem z wakacji.
Dodatkową atrakcję stanowi górska plaża w sercu miasta. Jest to strefa odpoczynku zarówno dla najmłodszych jaki i tych starszych odbiorców.
Warsztatom towarzyszą m.in. pokazy obróbki szkła i pracy na palnikach, , pokazy wytopu szkła w mobilnym piecu hutniczym, pokazy taneczne i cyrkowe, happeningi oraz kiermasze lokalnego rękodzieła.

Harmonogram:
20.07.19 – Rozpoczęcie Festiwalu
18.07 – 20.07.19 – Odkryj Szkło na Nowo
25.07 – 27.07.19 – W Rytmie Natury
15.08 – 17.08.19 – Z Ziemi Czerpane
22.08 – 24.08.19 – Miasteczko Cyrkowych Animacji
24.08.19 – Zakończenie Festiwalu

Organizator: Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Szklarskiej Porębie,
tel. (75) 717 36 14, e:mail: kultura@mok.szklarskaporeba.pl, https://www.facebook.com/artskwer/