Zapraszamy wszystkich miłośników kolarstwa górskiego oraz szosowego do Szklarskiej Poręby w dniach 4-5 lipca w ramach Festiwalu Rowerowego BIKE WEEK odbędą się dwie kultowe imprezy Ultra Bike Maraton oraz Szosowy Klasyk. Serdecznie zapraszamy !

Ultra Bike Maraton Szklarska Poręba 4 lipca 2020r – komunikat dla zawodników

Z lekkim opóźnieniem rusza  sezon rowerowy Bike Maraton 2020. Lipcowa inauguracja w Szklarskiej Porębie, podczas edycji Ultra Bike Maraton, będzie nawiązaniem do pierwszego Bike Maratonu, który również – w lipcu 2001 roku –  odbył się w Karkonoszach i górach Izerskich. Ultra Bike Maraton Szklarska Poręba oraz Szosowy Klasyk Szklarska Poręba to również kontynuacja najstarszego w Polsce festiwalu rowerowego Bike Week Szklarska Poręba.

W tym roku sytuacja jest wyjątkowa i wszyscy musimy podejść bardzo poważnie do pierwszego naszego wyścigu. Musimy ograniczyć gromadzenie się, zachowywać dystans do innych, przestrzegać procedur i komunikatów organizacyjnych a przede wszystkim zachować zdrowy rozsądek. Wszystko będzie się odbywało na bardzo dużym terenie, tak aby maksymalnie rozproszyć zawodników, organizatorów i osoby postronne

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów w jednym wyścigu będzie mogło wziąć  udział maksymalnie 150 zawodników i na takie grupy startowe Was podzielimy przed startem w Szklarskiej Porębie. Aby móc Was odpowiednio podzielić zdecydowaliśmy o wprowadzeniu limitu uczestników oraz zamknięciu zapisów do edycji Ultra Bike Maraton w niedzielę 28 czerwca o godz. 23.59.

Podział na grupy startowe odbędzie się wg przelicznika sektorowego, a lista startowa zostanie, z podziałem na grupy, zostanie opublikowana na stronie www zawodów 30 czerwca. Grupy sektorowe będą startowały w odstępach minimum 20 minutowych, tak aby po każdej grupie można było przeprowadzić dezynfekcję miejsca startu. Pierwsza grupa na trasę GIGA Ultra Bike Maraton wyruszy już o godz. 9.00.

Zawodnicy przed wejściem do strefy startowej, a także w sektorze startowym zobowiązani będą do zakrywania ust i nosa. Komunikat o możliwości odsłonięcia ust i nosa nastąpi bezpośrednio przed startem każdej grupy. Prosimy również zawodników z późniejszych grup startowych o nie gromadzenie się przed wejściem do strefy startowej przed czasem. Wstęp do strefy startowej będzie możliwy tylko dla zawodników danej grupy – bez udziału publiczności.

Biuro Zawodów przed edycją Ultra Bike Maraton w Szklarskiej Porębie rozpocznie prace już 27 czerwca i będzie działać do 3 lipca. W dniu startu tj. 4 lipca – nie będzie wydawało już numerów!

Harmonogram Pracy Biura Zawodów:

– 27 – 28 czerwca – Hotel Bornit Szklarska Poręba – w godz. 10 – 16

– 29 czerwca – 2 lipca – siedziba Bike Maraton, budynek PROKOSTAL, ul. Miarki 42, Jelenia Góra – w godz. 10 – 15

– 3 lipca – parking SKI Arena Szrenica – w  godz. 14 – 21

Zachęcamy drużyny oraz grupy kolarskie do desygnowania kapitanów drużyn do odbieranie numerów dla całych teamów, to na pewno przyspieszy wydawanie numerów i ograniczy ilość osób w strefie Biura Zawodów.

Strefę Mety Ultra Bike Maraton Szklarska Poręba tradycyjnie zlokalizujemy na nartostradzie Puchatek. Wstęp do strefy mety będą mieli tylko zawodnicy wjeżdżający  na metę. Ze względu na obostrzenia zmuszeni jesteśmy zrezygnować z tradycyjnego bufetu meta – każdy otrzyma swój pakiet finiszera (woda, napój, owoce) oraz pyszne Pasta Party przygotowane przez Interferie Sport Hotel Bornit, w wyznaczonej tylko dla Was strefie Gastro. W strefie Mety oraz Gastro będziecie zobowiązani do zachowania dystansu min. 2 m od innych uczestników lub obowiązku zakrywania ust i nosa.

Niestety w strefie mety nie będzie możliwości kibicowania uczestnikom przez osoby towarzyszące – wyścigu muszą odbywać się bez udziału publiczności.

Dla Waszego i naszego bezpieczeństwa wyposażymy wszystkie wejścia do stref (startu, mety, biura zawodów) w płyny do dezynfekcji rąk. Będziemy regularnie dezynfekować pole startowe, zaplecze sanitarne oraz wszelkie możliwe miejsca, w których będziecie się gromadzić.

Do zobaczenia na starcie w Szklarska Poręba!

Więcej na https://bikemaraton.com.pl/ oraz https://szosowyklasyk.pl/