Czarodzieje i czarodziejki w każdym wieku! Czwarta Wprawa Czarodziejska w ramach projektu „RozeGRAJ Szklarską” Miejskiego Ośrodka Kultury w Szklarskiej Porębie zbliża się wielkimi krokami, kto chce, może – niech koniecznie rezerwuje sobie sobotę 27 listopada na wypad pełen wrażeń!

A oto program:
od 8:45 zbiórka przy PKP Szklarska Poręba Górna | 9:00 W DROGĘ! ruszamy do Jeleniej Góry odebrać tamtejszych uczestników i uczestniczki wycieczki | 9:30 zbiórka i powitanie pod szkołą na ulicy Kruszwickiej-> jedziemy zwiedzać Hutę Julia!
————————-
10:00 HUTA JULIA – zwiedzanie, warsztaty malowania na szkle
12:30 Muzeum Przyrodnicze w C0ieplicach
14:00 ENDORFINOWA KĄPIEL LEŚNA czyli spacer i pierogi w Schronisku Kochanówka, legendy pod wodospadem Szklarki
15:00 MUZEUM ZIEMI JUNA i spotkanie z Walończykiem
16:00 ZŁOTY WIDOK zaparty dech i wspólne zdjęcie!
————————-
16:30 powrót do domu (zapewniamy transport do Jeleniej Góry!)
*** Poszczególne etapy wycieczki mogą nieznacznie się przedłużyć. Podczas wydarzenia obowiązują aktualne obostrzenia epidemiologiczne.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury
4 WYPRAWA CZARODZIEJSKA – 27 listopada 2021 (sobota)

ZBIÓRKA w Szklarskiej Porębie

od godziny 8:45 na parkingu:
Stacji PKP
Szklarska Poręba Górna
ul. Dworcowa

ZBIÓRKA w Jeleniej Górze
o godzinie 9:30 przed budynkiem:
Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego
Kruszwicka 3

WSTĘP WOLNY NA WSZYSTKIE ATRAKCJE, obowiązują zapisy: 607 045 970
Kilka słów-kluczy o samym projekcie „RozeGRAJ Szklarską – CzaroDzieje”

W ramach naszego pomysłu powstanie pudełkowa gra planszowa oraz gra terenowa „CzaroDzieje”, której akcja dziać się będzie w Szklarskiej Porębie i jej bliskich okolicach i w której zaroi się od postaci wprost ze szklarskoporębskich legend. Utrudniać bądź ułatwiać graczom życie będą bestie z „Bestiariuszy Jeleniogórskich” Tomasza Szyrwiela. W planach mamy też wycieczki po szklarskich miejscach owianych tajemnicami, warsztaty plastyczne, rękodzielnicze i surviwalowe, a także spotkania i inne atrakcje dla dzieci i młodzieży takie jak konkurs czy czarodziejski turniej gier i inne.
Jeśli potrzebne jest w trakcie wycieczki wsparcie ze strony osób tłumaczących migowo lub zajmujących się audio deskrypcja na żywo, dodatkowe wsparcie transportowe/ mobilne tudzież innego rodzaju wsparcie, bardzo proszę o taka informację na nr 607 045 970 – z przyjemnością się tym zajmiemy.