Spotkanie Katarzyny Stoparczyk z Samborem Dudzińskim
Sobota, 14 lutego, godz. 17:30 – 18.30, Namiot Spotkań, Skwer Radiowej Trójki

Dźwiękowiązałka Sambora Dudzińskiego
czwartek, 13 lutego, godz. 17:30 – 18.30, Skwer Radiowej Trójki

Wstęp wolny

ambor Dudziński – aktor teatralny i musicalowy, wokalista, kompozytor, multiinstrumentalista, wynalazca. Z zawodu aktor-lalkarz. Zajmuje się kompozycją muzyki teatralnej i filmowej, prowadzi też zajęcia wokalne w Krakowskiej PWST. Współpracował z Teatrem Muzycznym Capitol we Wrocławiu. Obecnie realizuje własne projekty artystyczne na scenach teatralnych i muzycznych.
Sambor przyjedzie z „Dźwiękowiązałką” – interaktywnym widowiskiem muzycznym, w którym rolę sześcioosobowego zespołu pełni jedna osoba – Sambor Dudziński, wszechstronny muzyk, obsługujący na mobilnej scenie rozbudowane instrumentarium.
W otwartej przestrzeni, artysta nawiązuje niespotykany kontakt z publicznością, aby wspólnie wydobywać z widowiska „poezję” aktu twórczego i wypełniać przestrzeń spektaklu dynamiczną interakcją. Fabuła przedstawienia rodzi się dzięki widzom i przy użyciu mnóstwa instrumentów: elektronicznego fortepianu, organów, zestawu perkusyjnego, akordeonu dętego, saksofonu oraz instrumentów etnicznych (duduk, flety, drumle, didgeridoo, berimbao, kopytnik, cabasa, dzwonki chromatyczne). Całość uzupełniają: wokal i chórki. Rolę ruchomej sceny o pedałowym napędzie, z własnym systemem zasilania, nagłośnieniem i oświetleniem pełni trójkołowy pojazd zbudowany na bazie przedwojennej “zgrabiarki konnej”.