Zapraszamy serdecznie na pierwszą edycje projektu p.n. Kulturalne Karkonosze. Projekt ten ma na celu przybliżenie mieszkańcom regionu oraz gościom wypoczywającym w Szklarskiej Porębie bogactwa oferty kulturalnej , wypracowanej przez współcześnie tworzących na tym terenie artystów. Projekt wpisuje się w szeroką dyskusję dotyczącą budowania tożsamości Dolnoślązaków, nie tylko w oparciu o różnorodną i skomplikowaną historię naszego regionu, ale również w oparciu o bogaty artystycznych dorobek mieszkańców regionu z zakresu literatury, muzyki czy sztuk manualnych.
Projekt skierowany jest zarówno do najmłodszych jak i starszych odbiorców.

Harmonogram:

13 październikaPop Kreacje – festiwal Psychologii Procesu „Ścieżki tożsamości” – Czy Sudety to Góry bez górali ?Dyskusja dla mieszkańców Szklarskiej Poręby i regionu moderowana w ramach festiwalu Psychologii Procesu przez dyplomowanych terapeutów, trenerów, coachów i studentów psychologii procesu.
19 października – spotkanie autorskie z Joanną M. Chmielewską , mieszkanka Szklarskiej Poręby. Książka pt. „Złodziejka opowieści” zostanie wydana pod koniec lata 2018r.
8 listopada„Retro granie na zawołanie” – koncert Retrofonik
16 listopada– spotkanie autorskie z Robertem Rientem. Mieszkańcem Szklarskiej Poręby, którego najnowsza powieść „Duchy Jeremiego” została nominowana do Nagrody Literackiej „Nike”. Uczestnictwo bezpłatne.
Listopad„Znikająca architektura” – otwarcie plenerowej wystawy przedstawiającej przykłady pięknej architektury sudeckiej autorstwa młodych fotografików ze Szklarskiej Poręby – Gabrieli Zając i Bartosza Wójcikiewicza. Uczestnictwo bezpłatne.
9,16,23 listopada „Znikająca architektura” – warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży. W różnych formach , technikach i materiałach plastycznych dzieci i młodzież pod okiem doświadczonych instruktorów tworzyć będą modele domów będących najlepszym przykładem znikającej architektury sudeckiej na terenie Szklarskiej Poręby i okolic. Uczestnictwo bezpłatne.
8 grudnia – „Kontrabasista” – monodram w wykonaniu Krzysztofa Rogacewicza nagradzany na największych festiwalach teatralnych na świecie

Organizatorem wydarzeń jest Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Szklarskiej Porębie, wraz z Stowarzyszeniem Lokalni Niebanalni.
Projekt dofinansowywany jest ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.