Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci „Dziecinada” powraca w nowym terminie i z jeszcze większą porcją atrakcji. W programie goście m.in. z Norwegii, Hiszpanii oraz Czech.

Po raz dziewiąty Fundacja na Rzecz Wspierania Kultur Alternatywnych i Ekologicznych oraz Strefa Kultury Wrocław organizują we Wrocławiu jedno z najbardziej wyjątkowych wydarzeń dla dzieci, rodziców, opiekunów i całych rodzin. Festiwal zyskał nowy termin i tym razem zaprasza do teatru już w czerwcu. Spektakle będzie można oglądać od 9 do 12 czerwca w kilku lokalizacjach: Te-atrze Polskim (scena na Świebodzkim), Centrum na Przedmieściu oraz w Imparcie (scena w podwórku).

Szklarska Poręba również zagości na teatralnej mapie Festiwalu, co oczywiście sprawia nam ogromną radość !!!!

Najmłodsza część widowni będzie miała okazję uczestniczyć w wyjątkowym spektaklu  „Opowieści małej Lupitiny González”

Rodzina Lupitiny, małej meksykańskiej dziewczynki, przygotowuje się do obchodów Dnia Zadusznego, który w lokalnej kulturze jest barwnym i radosnym świętem, spotkaniem śmierci i życia. Żywi weselą się razem ze zmarłymi, z którymi rozmawiają, śpiewają ulubione piosenki i dla których przygotowują ulubione potrawy. Magiczny, niezwykle szczery i żywiołowy spektakl Dory Bouzkovej adresowany jest do najmłodszych widzów i opowiedziany językiem dziecka. Niełatwy temat odejścia potraktowany jest z pewnym dystansem i humorem, przy jednoczesnym zachowaniu świadomości towarzyszących mu złożonych emocji i przybliżeniu istoty problemu. Oswajając temat śmierci, przypomina nam, że pozostaje ona naturalną częścią każdego życia.

Opowieści małej Lupitiny González”, Loutky bez hranic (Czechy)

wiek: 4+

czas trwania: 50 minut

Reżyseria, muzyka: Dora Bouzková

Scenografia: Magdalena Prousková-Koděrová

 

 bilety w cenie 5 zł do nabycia od środy do niedzieli  w godz. 11:00 -17:00 , oraz 20 min. przed spektaklem

4PERON, ul. Dworcowa 10

……………………………………………………………

Pełny program i bilety na Festiwal  dostępne są na stronach: www.dziecinada.wroclaw.pl, www.strefakultury.pl oraz www.eventim.pl. 

Wydarzenie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz budżetu Województwa Dolnośląskiego.