Porządkowanie Cmentarza Ewangelickiego

2 października 2021r. ( sobota), godz. 10:00

ul. Waryńskiego

 

    Serdecznie zapraszamy mieszkańców Szklarskiej Poręby, oraz osoby które chciałyby poświęcić swój wolny czas  na porządkowanie Zabytkowego Cmentarza Ewangelickiego położonego w Szklarskiej Porębie Dolnej.

   Po raz drugi spotkamy się z Wolontariuszami z Niemiec , którzy w ubiegłym roku zainicjowali  wspólną akcję.  W tym roku rozpoczniemy kolejny etap zaplanowanych prac w których czynnie uczestniczy Miasto Szklarska Poręba i Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Szklarskiej Porębie.   

   Dysponujemy podstawowymi narzędziami do pracy, ale ze względu na ograniczoną ich ilość prosimy o zabranie także własnych . Potrzebne będą m. in. grabie, sekatory, rękawice.

Po zakończeniu  pracy  zapraszamy do integrowania się  przy ognisku.  Zapewniamy poczęstunek i napoje.

*  Zabytkowy cmentarz ewangelicki został założony w 1844 roku, a ostatnie pochówki miały miejsce w 1946 roku. Jest szczególnie ważny ze względu na historię, to tutaj spoczywają dawni przedstawiciele Kolonii Artystów twórcy niemieckiej literatury i sztuki XIX i XX wieku. Cmentarz jest miejscem pochówku także osób, które zajmowały się wytwarzaniem i zdobieniem szkła artystycznego związanych z Hutą Szkła Kryształowego „Józefina”. Spoczywają tutaj m.in. Carl Hauptmann filozof i literat, Wilhelm Bölsche Pisarz i biolog, popularyzator idei ochrony przyrody.

Kontakt: Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Szklarskiej Porębie,

Tel ( 75) 717 36 14 wew. 23, e:mail: kultura@mok.szklarskaporeba.pl