1 Nadchodzące wydarzenia

Sortuj według

Zabierz dziadków na wycieczkę Zapraszamy młodzież i seniorów na cykl bezpłatnych wycieczek pn. „Zabierz dziadków na wycieczkę”. Wydarzenie jest realizowane w ramach programu NCK „Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne. Edycja 2022”. Najbliższe terminy wycieczek to: 2. października, 9. października i 16. października. Wyprawy po mieście nawiązują do historii domów i architektury budynków, starych przedwojennych historii mieszkańców związanych z miastem oraz tajemniczych skarbów ponoć ciągle ukrytych w Szklarskiej Porębie, a także tradycji związanych z miastem, tj. hutnictwem, wydobyciem granitu itd. Każdy kto chce poznać lub ugruntować swoją wiedzę na temat Szklarskiej Poręby może dołączyć do grupy. Przy okazji spacerów wymienimy się swoimi historiami związanymi z miastem. Młodsze i starsze pokolenie mieszkańców będzie miało okazję do tego, aby się zintegrować i jeszcze lepiej poznać.