Kolekcjonerka opowieści

    Wielu miłośników prozy Joanny Mari Chmielewskiej przybyło w piątek 19 października na spotkanie z pisarką, która w tym roku wydała swą najnowsza książkę pt. „Złodziejka opowieści”.
    Najnowsza opowieść Joanny, mimo iż pisana lekkim charakterystycznym dla autorki piórem, traktuje o poważnych tematach: o stawianiu sobie granic, szukaniu własnej tożsamości, akceptacji siebie i trudnych odmianach miłości. Opowieść wielowątkowa mówiąca również o pisarskich rozterkach. Spotkanie prowadzone przez Anitę Kaczmarską miało przybliżyć „Złodziejkę opowieści” jej potencjalnym czytelnikom, ale również przybliżyć postać Joanny M.Chmielewskiej od 8 lat mieszkającej w Szklarskiej Porębie. Autorka opowiedziała o swoim warsztacie pisarskim, ale również o wpływie naszego miasta na swoją twórczość. Przyznała że właśnie Szklarska jest jej ulubionym miejscem na ziemi i opowiedziała o swoich zawodowych planach. 
   Czekamy na kolejną opowieść. Będzie o nietuzinkowej Donacie, jedenej z postaci jaką możemy spotkać w „Złodziejce opowieści”.
     Organizatorem spotkania był Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Aktywności Lokalnej w Szklarskiej Porębie. Dziękujemy za piękne zdjęcia Panu Zdzisławowi Kosenko oraz Pani Beacie Czekaj za udostępnienie Restauracji Kaprys.