Koncert Noworoczny

26. stycznia, w kościele p.w. Bożego Ciała w Szklarskiej Porębie, odbył się Koncert Noworoczny z udziałem dzieci i młodzieży – uczestników warsztatów wokalnych. Koncert był podsumowaniem i zamknięciem projektu, w którym uczestniczyła grupa młodych wokalistów. Efektem ich pracy będzie płyta z kolędami, pastorałkami i piosenkami świątecznymi. O jej wydaniu będziemy informować.

Koncert był prawdziwą, muzyczną ucztą! Kto był, ten potwierdzi. W repertuarze przygotowanym na niedzielne popołudnie znalazły się utwory znane – jak choćby kolędy, ale także piosenki świąteczne, kojarzone przez węższe grono odbiorców. Piękne aranżacje muzyczne (o to zadbał zespół Ewenement, który towarzyszył młodym wokalistom) w połączeniu z anielskimi głosami dzieci i młodzieży, a także majestatyczne wnętrze kościoła zbudowały niesamowitą atmosferę. Po występie wykonawcy i muzycy odebrali wiele podziękowań i gratulacji za dostarczenie przepięknych doznań muzycznych.

Dziękujemy ks. proboszczowi Zygmuntowi Mikołajczakowi za umożliwienie grupie wokalnej z MOKSiALu występu w kościele p.w. Bożego Ciała. Dziękujemy także zespołowi Ewenement za „wsparcie muzyczne”.