LĄDEK FILM TOUR ZA NAMI….

Historie o pasji, wyzwaniach, miłości do gór i sportu mogliśmy zobaczyć podczas przeglądu filmów górskich pn. „ LĄDEK FILM TOUR”.

W minioną sobotę w sali kinowej Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS mieliśmy okazję obejrzeć pięć fantastycznych filmów nagradzanych na wielu festiwalach i przeglądach górskich m.in. na Festiwalu Górskim im. Andrzeja Zawady odbywającym się każdego roku w Lądku Zdroju.

Po świecie  wielkich osobowości, twardych charakterów, niejednokrotnie walczących z własnymi słabościami zabrał nas Robert „Robb” Maciąg – pisarz podróżniczy, „storyteller”, fotograf i wykładowca.

Podróżnik podczas swojej prelekcji „Rowerem ( prawie ) do nieba” opowiadał o niezwykłej przygodzie jaką przebył rowerem przez himalajskie drogi i pustkowia. Robb pokazał nam pustynne piękno, smaki i życie codzienne ludzi zamieszkujących najdalsze i nieco zapomniane miejsca na ziemi.

Na koniec spotkania, wszyscy którzy zafascynowali się opowieściami podróżnika o dalekim wschodzie mogli nabyć książkę z autografem pt.” Tysiąc Szklanek Herbaty” za którą autor otrzymał nagrodę TRAVELLERA od miesięcznika NATIONAL GEOGRAPHIC.

Z całą pewnością sobotni czas spędzony w towarzystwie „Wielkich” ale i też bardzo „Zwykłych Ludzi” ponad wszystko kochających  góry i wolność był absolutnie niezapomniany.

 Za wspólne chwile spędzone w świetnej atmosferze przy kawie i pysznych wypiekach Kasi bardzo dziękujemy!!! Do zobaczenia przy kolejnych górskich spotkaniach.