Zdolne Babie Lato


Tradycyjnie już, w ostatnią sobotę sierpnia, na terenie przy Klubie Integracji Społecznej, odbyła się impreza plenerowa – Zdolne Babie Lato. Na uczestników wydarzenia czekało wiele atrakcji, a wśród nich rodzinne warsztaty plenerowe, animacje dla dzieci, gry i zabawy na świeżym powietrzu.

Każdy z uczestników mógł zaprezentować swoje talenty i zdolności podczas udziału w warsztatach.
Przy stołach roboczych powstawały istne cuda! Robiliśmy maski gipsowe przeistaczając się w superbohaterów! Nanosiliśmy na szklanki wzory wg własnego uznania, a Szklana Manufaktura zamieniała je w przepiękne grawery. Na stoisku florystycznym tworzyliśmy obrazy z naturalnych elementów. Swoją drogą każda z prac była wyjątkowa i niepowtarzalna. Cudownymi kolorami i zapachami zaczarował nas Zielony Wulkan, który podzielił się z nami recepturą na naturalne sole do kąpieli. O dobry humor w czasie imprezy dbali animatorzy Magda i Janek. To oni przygotowali dla nas mnóstwo ruchowych niespodzianek – wyścigi, zabawy z chustą Klanza, tańce, pokazy baniek, tunele. Działania animacyjne wsparła także OSP Szklarska Poręba – druhowie towarzyszyli nam w zabawie i mieli dla nas także przygotowane zadania strażackie. Sobota upłynęła nam w dobrej atmosferze, a wspólnie spędzony czas spożytkowaliśmy twórczo – tak jak na Zdolne Babie Lato przystało 🙂

Organizatorami wydarzenia byli: MOPS w Szklarskiej Porębie, Świetlica Środowiskowo- Terapeutyczna „Cegiełka”, KIS i MOKSiAL. Wydarzenie wynikło i było dofinansowane ze środków Miejskiego Programu Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.