Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne

15 sierpnia 2022

Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2022

Kulturalna giełda inicjatyw – Zróbmy to razem!

POZNAJMY SIĘ—>     https://www.youtube.com/watch?v=KC2dGA7c0pA

Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Szklarskiej Porębie otrzymał dofinansowanie na realizację działań w programie Narodowego Centrum Kultury „Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2022”. Znaleźliśmy się w gronie 50-ciu beneficjentów z całej Polski, którzy otrzymali wsparcie finansowe na działania w ramach programu.

Dom Kultury+ to program dwuetapowy. Pierwsza część zakłada przeprowadzenie badań potencjału i potrzeb w wybranej grupie społecznej lub wiekowej. MOKSiAL chce się przyjrzeć kulturalnym potrzebom młodzieży tj. osobom od 12 o 19 roku życia – dla tej grupy przygotowaliśmy ankietę, która dostępna jest tutaj

LINK DO ANKIETY

Podsumowanie ankiet i zebranie wniosków oraz ogłoszenie konkursu inicjatyw (wyłonienie działań do realizacji) zakończy pierwszą część projektu. Wierzymy, że ten etap pozwoli nam odkryć i rozwinąć lokalne talenty, pogłębić relacje z młodzieżą oraz z mieszkańcami, którzy mają chęć i pomysł na działanie. Liczymy również, na to, że w drugiej części uda się zintegrować jeszcze bardziej mieszkańców naszej miejscowości poprzez „kulturalne działanie”.

Inicjatywy, które będziemy chcieli realizować w II etapie programu mogą być zgłaszane i prowadzone przez osoby fizyczne, grupy nieformalne, organizacje pozarządowe i instytucje, które podejmą wysiłek aby w ich społeczności – dzięki aktywności kulturalnej – żyło się ciekawiej i lepiej. Inicjatywy te zostaną zrealizowane przy naszym wsparciu.

Jeżeli Twojemu sercu bliskie jest działanie, a zwłaszcza działanie na rzecz młodzieży i z młodzieżą, odezwij się do nas! Jeżeli masz głowę pełną pomysłów i chcesz mieć wpływ na działania kulturalne dla młodzieży, przyjdź do nas – zrealizujemy je razem!

Zapraszamy do kontaktu i na spotkania: młodzież, osoby prywatne, przedstawicieli organizacji i stowarzyszeń – wszystkich, którzy kipią pomysłami i szukają drogi do ich realizacji. Więcej informacji pod numerem tel. 605 226 941

Tłumaczenie na PJM – p. Alina Żukowska

Film z tłumaczeniem nr 1

Film z tłumaczeniem nr 2

Film z tłumaczeniem nr 3

Film z tłumaczeniem nr 4

Film z tłumaczeniem nr5

Stopka projektowa

Raport z ankiet przeprowadzonych wśród młodzieży w ramach programu

Raport z diagnozy potrzeb kulturalnych młodzieży w Szklarskiej Porębie

Plakat inicjatyw

Ogłaszamy konkurs inicjatyw!

Jeżeli masz pomysł na działanie z młodzieżą, ale martwisz się, że nie masz na to środków ani miejsca, zgłoś się do MOKSiALu!

Być może marzy Ci się zaprezentowanie własnej działalności artystycznej szerszej publiczności – zgłoś się do nas! A może widzisz potrzebę działania w jakimś obszarze? Z tym tematem także odezwij się do nas! Może masz talent, którym chciałbyś podzielić się z innymi? Może chcesz nas czegoś nauczyć?

Wypełnij formularz zgłoszeniowy, zapoznaj się z Regulaminem konkursu i zgłoś się do ośrodka kultury! Pomożemy Ci na każdym etapie realizacji Twojego pomysłu, pamiętaj, że mają to być działania skierowane do młodzieży.

formularz zgłoszeniowy DK+

regulamin DK+ i RODO

zał nr 2- koszty

Mamy wyniki konkursu inicjatyw!

28.06.2022r. komisja konkursowa w obecności p. Marka Sztarka – animatora z ramienia NCK dokonała wyboru inicjatyw zgłoszonych w konkursie ogłoszonym w I etapie realizacji projektu pn. Kulturalna giełda inicjatyw- zróbmy to razem!

protokół komisji DK+

MOKSiAL dla młodzieży

Tegoroczna jesień obfituje w moc wydarzeń skierowanych do młodzieży. Warsztaty fotograficzne, wycieczki pozwalające poznać miasto, wyprawy survivalowo -bushcraftowe, zajęcia kulinarne z twórczym wydźwiękiem, pokaz talentów wokalno-tanecznych, warsztaty literackie, to propozycje, które pojawiają się w jesiennym harmonogramie ośrodka.

Wspomniane działania to inicjatywy lokalne wyłonione w czerwcu, w konkursie inicjatyw, w ramach realizowanego projektu ” Kulturalna giełda inicjatyw- zróbmy to razem!”. Projekt został dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne. Edycja 2022”.

1. „Warsztaty pisarskie: Moja literacka opowieść”

2. „Smaczna twórczość”

3. „Wyprawy survivalowe i bushcraftowe”

4. „Zabierz dziadków na wycieczkę”

5. Fotografia- solarigrafia

6. Alchemicy szkła

7. Kolorowe pląsy

Inicjatywy lokalne- podsumowanie projektu

Zakończyliśmy cykl działań, które realizowaliśmy w ramach projektu „Kulturalna giełda inicjatyw-Zróbmy to razem!”.
Nasz projekt był częścią programu Narodowego Centrum Kultury „Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne. Edycja 2022”. Z tej okazji odwiedził nas p. Marek Sztark, animator z ramienia NCK, który wspierał nas w tym przedsięwzięciu. W ramach projektu zrealizowaliśmy 7 róznych inicjatyw dla młodzieży. Były to warsztaty, spotkania, wycieczki i wykłady.
Dziękujemy wszystkim, dzięki którym udało się przeprowadzić projekt- inicjatorom, którzy zgłosili swoje pomysły do realizacji oraz uczestnikom, którzy włączyli się w działania.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne. Edycja 2022”.

8 maja 2024
Glass Hills - Anna Szczypczyńska